Povodne na Slovensku: V Košiciach vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity

18.05.2021 o 16:45 - Dominik Cenkner
  • Článok

Nepriaznivé počasie na východe pokračuje. Situácia sa zhoršuje aj v Košiciach a ich okolí. Primátor preto vyhlásil 3. SPA.

Povodne na Slovensku: V Košiciach vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity
Situácia v Košiciach sa zhoršuje, zdroj: facebook.com/@kosiceofficial

Primátor mesta Košice, Jaroslav Polaček, vyhlásil v utorok tretí stupeň povodňovej aktivity. Dôvody magistrát vysvetľuje na svojej stránke.

„Kvôli pretrvávajúcej nepriaznivej meteorologickej a hydrometeorologickej situácii došlo dnes v Košiciach k zvýšeniu hladín vodných tokov a spodnej vody. Z dôvodu vybreženia a vyliatia vodných tokov dochádza k ohrozeniu života a zdravia, majetku právnických a fyzických osôb, životného prostredia a kultúrneho dedičstva, ako i hospodárskej činnosti,“ píše sa na stránke mesta.

Nateraz nie je jasné, dokedy bude takýto stav platiť. Prehodnocovať ho budú v ďalších dňoch.

Košice však nie sú jediné, tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásila aj obec Nižný Čaj v okrese Košice-okolie či obec Brehy v okrese Žarnovica.

„Úplne všetci, ktorí pri Olšave bývajú, majú zaplavené záhrady. Už mali všetko posadené. Voda sa im tiahne až k rodinným domom,“ priblížila pre TASR starostka obce Nižný Čaj, Monika Obšitošová.

Zrážky momentálne najviac úradujú práve v Košickom kraji. Ich aktuálnu polohu môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy