Požiare opäť naberajú na sile. A k tomu ďalšia hrozba

24.01.2020 o 11:15 - Austrália - V.S.
Článok

Požiare sa vysokými teplotami v krajine opäť aktivizujú a postupne naberajú na sile. Austrália musí navyše čeliť aj ďalšiemu vážnemu problému. 

Požiare opäť naberajú na sile. A k tomu ďalšia hrozba
Foto: AlertaGeo

Vysoké teploty presahujúce +40 °C a silné vetry včera oživili lesné požiare v juhovýchodnej Austrálii. Dym pohltil hlavné mesto a prinútil uzavrieť letisko. 

Aj pre Sydney v týchto dňoch hrozí, že kvalita ovzdušia sa v dôsledku dymu z požiarov opäť výrazne zhorší. Teploty v týchto dňoch v metropole a jej okolí stúpnu na +41 °C.

Úrad pre meteorológiu varoval, že silné vetry predstavujú zvýšené nebezpečenstvo vzniku ďalších požiarov. V štáte Nový Južný Wales ich aktuálne horí okolo 90, vo Viktórii evidujú 17 požiarov. 

Austrália však musí čeliť ďalšej hrozbe, a tou sú mimoriadne jedovaté pavúky. Vo vlhkých lesných oblastiach vo východnej Austrálii vznikli ideálne podmienky pre ich rozmnožovanie.

Austrálsky park plazov so sídlom v Somersby v štáte Nový Južný Wales uviedol, že v posledných dňoch sa aktivita týchto jedovatých pavúkov zvýšila. Ide konkrétne o pavúky funnel, ktorých jed je mimoriadne nebezpečný pre človeka.

Odborníci varujú pred zvýšeným výskytom pavúkov, ktoré sa mohli premnožiť v domoch a opustených budovách. 

 

Najnovšie správy