Pozor v noci. Bude šmykľavo. Od severu prší a v noci začne mrznúť

23.11.2020 o 16:50 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na našom území začal ovplyvňovať ďalší front. Tentoraz ide o studený front, ktorý vo večerných hodinách vtiahne nad naše územie chladnejší vzduch. Vďaka tomu sa bude tvoriť nebezpečná poľadovica.

Pozor v noci. Bude šmykľavo. Od severu prší a v noci začne mrznúť

Uplynulú noc postúpil cez naše územie teplý front. Ten priniesol slabšie zrážky, no prišiel do teplejšieho prostredia a nakoľko sa v prízemnej vrstve udržiavali teploty aj pod bodom mrazu, tak sa tvorila poľadovica.

Počas dňa sa ako tak teplejší vzduch vo výškach premiešal s chladnejším v nižších polohách, no aktuálne cez naše územie začal postupovať ďalší front, ktorý prináša ďalšie zrážky a v priebehu noci prinesie opäť teplotnú zmenu.

Tentoraz ide o studený front, ktorý od severozápadu z Moravy prináša dážď. Aktuálne prší predovšetkým na severozápade Slovenska, no postupne sa zrážky dostanú aj na ďalšie miesta nášho územia.

Okrem zrážok však studený front začne vo večerných hodinách nad naše územie vťahovať chladnejší vzduch a teploty začnú klesať.

Do dnešnej polnoci by už teploty na celom našom území mali poklesnúť pod bod mrazu na úroveň od 0 do -6 °C.

Keďže tento studený front prinesie počas večera zrážky, ktoré budú kvapalné a v noci začne mrznúť, tak treba počítať s tým, že vlhké a mokré cesty začnú na našom území namŕzať a vytvárať sa začne nebezpečná poľadovica.

Tá v priebehu nasledujúcej noci hrozí na mnohých miestach a objaví sa predovšetkým v oblastiach, kde spadne najviac zrážok, čiže na severozápade a severe nášho územia.

Na ranných cestách si tak dajte pozor, nakoľko budú pomerne šmykľavé. V nadchádzajúcich dňoch by sa malo počasie upokojiť a očakáva sa stabilnejší charakter počasia.

Najnovšie správy