Pozrite si postup intenzívnej búrky cez Trenčiansky kraj z dronu

12.06.2020 o 18:14 - Uhrovec - Ľubomír Franko
  • Článok

Dnešné búrky boli najintenzívnejšie v oblasti severnej polovice stredného Slovenska. Prehnali sa od východu ďalej na západ a zasiahli aj severozápad. Pozrite si, ako vyzeral pohľad na intenzívnu búrku z vtáčej perspektívy.

Pozrite si postup intenzívnej búrky cez Trenčiansky kraj z dronu

Dnešné búrky sa začali tvoriť už v ranných hodinách na krajnom východe. Búrky spočiatku neboli intenzívne, no s príchodom poludnia nabrali na intenzite.

Postupne sa začali presúvať cez východné Slovensko ďalej na západ, pričom ich intenzita narastala.

Radar vykazoval vysoké odrazivosti napríklad v oblasti Liptovu, Rajca, ale aj v oblasti Žilinského kraja. To nasvedčuje výskyt krupobitia. Búrka sa následne presunula cez Považie ďalej nad Česko.

Búrku sa pri prechode cez oblasť Trenčianskeho kraja podarilo natočiť aj z vtáčej perspektívy.

Na videu vyššie môžeme pozorovať časozberné video postupu búrky, na ktorej čele sa vyskytoval aj nádherný shelf cloud. Video bolo zhotovené neďaleko obce Uhrovec, v okrese Bánovce nad Bebravou, búrka obec minula severne.

V čase písania tohto článku (12. jún 18:07) sa búrky už na našom území nevyskytujú. Postupne sa ešte môžu ukázať, a to najmä na východe Slovenska, kde môže doraziť aktívny búrkový systém z juhozápadnej Ukrajiny. 

Najnovšie správy