Pracovný týždeň bude slnečný a veľmi teplý

- P.M.
Článok
Pred nami je výrazná, pre mnohých určite príjemná zmena počasie. Celý pracovný týždeň bude slnečný a veľmi teplý.
Po extrémne nepriaznivom týždni, ktorý priniesol do Tatier kalamitu v podobe bóry, ktorá spôsobila porovnateľné škody ako pri kalamite v roku 2004 vystriedal vietor výdatný dážď. Ten narobil vrásky predovšetkým ľuďom na severnom a východnom Slovensku. Počasie sa však konečne umúdri a prinesie stabilné, slnečné a predovšetkým veľmi teplé počasie pri ktorom sa teploty budú šplhať až k +30°C.

Nad Ruskom sa rozprestiera mohutná tlaková výš. Tá bude zasahovať až do našej oblasti a výrazne bude počasie ovplyvňovať aj u nás.
V pondelok nás čaká ešte prevažne polooblačné až oblačné počasie pri ktorom sa popoludní môžu vyskytnúť aj zrážky, ale teploty sa postupne dostanú až k +23°C. Od utorka nás už čaká len jasné až polojasné počasie.
Maximálne denné teploty vystúpia v stredu do +27°C a na konci pracovného týždňa až do +30°C.

K zmene počasia dôjde počas víkendu, no neochladí sa. Teploty sa budú stále počas dňa pohybovať v rozpätí +22 až +29°C, ale na oblohe už bude veľa oblačnosti a vyskytovať sa budú časté búrky. Tie môžu byť aj intenzívne a sprevádzané veľmi nebezpečnými sprievodnými javmi.

Nasledujúci týždeň si tak užijú milovníci tepla a slnka. Nadchádzajúci víkend zasa poteší všetkých milovníkov búrok. A čo Vám ? Páči sa Vám blížiace sa počasie ?