Pred nami je mimoriadne studená noc. Teploty pôjdu pod -15 °C

11.01.2021 o 19:08 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie má pred sebou veľmi studenú noc. Dnešnou nocou súčasne bude prerušená epizóda takýchto silných nočných mrazov.

Pred nami je mimoriadne studená noc. Teploty pôjdu pod -15 °C

Naše územie má pred sebou veľmi mrazivú noc. Teploty boli nízke už uplynulé noci, ale túto noc by malo byť najchladnejšie.

Môže za to príliv studeného vzduchu, ktorý do našej oblasti prúdi od Škandinávie. Súčasne do našej oblasti zasahuje výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Vďaka tomu pri nočnom vyjasnení klesajú teploty na našom území poriadne nízko.

Uplynulá noc bola na našom území najmrazivejšia. Ako informoval SHMÚ, tak v Oravskej Lesnej poklesla teplota až na -17,8 °C.

Teploty pod -15°C klesli  v noci aj v Novoti, Hutách, Vyšnej Boci, Zuberci, Oravskej Polhore, Liptovskej Tepličke, Čiernom Váhu, Rabči, Oravskom Veselom a Liesku.

Rekordy z uplynulej noci môže prekonať tá nasledujúca noc. Teploty by opäť mali klesať až pod hranicu -15 °C.

V priebehu noci a rána budú teploty na Slovensku klesať na -7 až -12 °C. Oveľa chladnejšie však bude na strednom a severnom Slovensku, kde budú teploty klesať na -12 až -17 °C.

Lokálne sa však môžu vyskytnúť lokality, kde bude ešte chladnejšie a to aj pod -17 °C.

Dnešná noc by mala byť mimoriadne chladná, ale už zajtra aj nasledujúce dni bude teplejšie. Oblačnosť totiž pribudne a pridajú sa aj zrážky, čo zabráni poklesu teplôt.

Vyhliadka však črtá, že od víkendu nás čakajú ďalšie výrazné mrazy, pri ktorých môžu teploty poklesnúť aj pod -20 °C.

Najnovšie správy