Pred nami je polooblačný deň s teplotami atakujúcimi +30 °C

31.08.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Po teplom, miestami až horúcom víkende, počas ktorého teploty na viacerých miestach prekročili +30 °C, nás dnes čaká mierne ochladenie.

Pred nami je polooblačný deň s teplotami atakujúcimi +30 °C
Ilustračné. Foto: spectrumlocalnews.com

Počasie u nás bude ovplyvňovať studený front, ktorý spolu s tlakovou nížou nad Poľskom prejde cez naše územie až k východným Karpatom a Maďarsku. Zároveň sa za ním v strednej Európe rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý však nebude veľmi výrazný.

August sa preto s nami rozlúči zväčša s polooblačným počasím, pričom popoludní môže byť oblačnosti viac. Ojedinele nie sú vylúčené ani prehánky.

Teploty počas dňa sa budú pohybovať v rozmedzí od +24 °C do +30 °C. V niektorých lokalitách na krajnom západe, žilinského kraja a horného Spiša, to bude +18 °C až +24 °C.

Vietor z rána môže byť miestami ešte prudší. Cez deň bude fúkať západný, severozápadný, večer až severný vietor 3 až 9 m/s, na východe južný až juhozápadný do 6 m/s.

Počasie by sa malo pokaziť počas zajtrajšieho dňa, kedy sa očakávajú prehánky a dážď na väčšine územia. O všetkom dôležitom vás budeme počas dňa informovať.

Najnovšie správy