Pred nami je séria oblačných dní so zrážkami

Článok
Streda priniesla do niektorých polôh aj snehové vločky. Tie však v najbližších dňoch v nižších polohách určite nehrozia.
Po oblačnej a upršanej, niekde aj zasneženej strede sú pred nami oblačné dni. Slnka na oblohe veľa nebude a postupne sa pridajú aj zrážky.
Za studeným frontom, ktorý v priebehu stredy postupoval cez naše územie prúdi do našej oblasti o niečo chladnejší vzduch. Ten sa bude prejavovať ešte na teplotách. Maximálne denné teploty sa v nasledujúcich dvoch dňoch dostanú na +6°C. V piatok môže byť na juhozápade aj teplejšie a teplota sa môže dostať až na +8°C.

Na oblohe však bude prevládať veľa mrakov. Zrážky zatiaľ vo výraznej miere nehrozia. Tie sa od západu dohrnú nad naše územie v piatok večer.

Víkendové počasie by malo byť prevažne oblačné so zrážkami. Cez víkend sa však začne na našom území otepľovať. Od juhu bude do našej oblasti po okraji tlakovej níže prúdiť teplejší vzduch. Maximálne denné teploty sa v nedeľu môžu vyšplhať až na hranicu okolo +10°C.

Ani štart nového pracovného týždňa by nemal priniesť zmenu. Tá by mala prísť až v druhej polovici budúceho týždňa v podobe ochladenia.