Pred nami je séria slnečných dní

- Ľ.F.
Článok

Cez víkend zasiahlo Slovensko výrazné ochladenie, silný vietor a sneženie. Zrážok podstatne ubudne a čakajú nás slnečné dni. 

Pred nami je séria slnečných dní

Počasie začne počas najbližších dní ovplyvňovať samostatná tlaková výš, ktorá sa počas dnešného a zajtrajšieho dňa vytvorí na severovýchode Balkánskeho polostrova.

Už dnes nás čaká podstatne menej oblačnosti aj zrážok ako včera. Zrážky sa vyskytnú len ojedinele a to najmä vo východnej polovici Slovenska. Nasledujúce dni však oblačnosti ešte ubudne a postupne ustane aj vietor. Od štvrtku do nedele očakávame na celom území jasné až polojasné počasie, oblačno bude len ojedinele.

Napriek slnečnému počasiu však nebude teplo. Teploty budú naďalej pod dlhodobým priemerom a chladné budú aj noci. Zajtra a v piatok ráno budú teploty klesať pod nulu na celom území, pričom v dolinách a kotlinách na severe bude až do -15°C. Denné maximá očakávame v rozmedzí od +2 do +9°C. V nedeľu už bude teplejšie, do +12°C.

Oteplenie príde začiatkom nasledujúceho týždňa, kedy začne počasie u nás ovplyvňovať oblasť nízkeho tlaku so stredom nad Talianskom. Do našej oblasti sa dostane teplejší, no opäť aj vlhký vzduch, čo znamená že s nárastom teplôt pribudnú aj zrážky.