Pred nami je séria stabilných dní v chladnom vzduchu

Článok
Po búrlivých dňoch, ktoré opäť potrápili najmä vodičov na našich cestách sa počasie upokojí. Pred nami je totiž séria stabilnejších dní.

Stred týždňa opäť potrápil vodičov. Sneženie na viacerých miestach, ktoré priniesla takzvaná ,,Jadranka,, skomplikovalo dopravu v Bratislave aj na horských priechodoch. Jadranku voláme tlakovú níž, ktorá má trasovanie z oblasti Jadranského mora cez Balkán nad východnú Európu a ktorá v tomto zimnom období tradične prináša výraznejšie snehové zrážky aj na naše územie.

Žiadna takáto situácia nám nadchádzajúce dni nehrozí. Počasie by malo byť pokojnejšie, pod vplyvom nevýrazného tlaku vzduchu a v chladnejšom prúdení.

Víkend prinesie aj slnečné lúče

V priebehu víkendu sa budeme nachádzať pod vplyvom nevýrazného tlaku vzduchu. Jeden front sa bude nachádzať západne od nášho územia. Pôjde o oklúzny front, ktorý sa bude tiahnúť z Álp až nad Škandináviu. Na vplyv počasia však nebude zohrávať žiadnu rolu. 

Východne od nášho územia sa zasa bude nachádzať tlaková níž. Tá vlhkosť neprinesie, ale okolo nej k nám bude od severu prúdiť chladnejší vzduch.

 

Víkendové počasie by sa malo niesť v znamení jasného až polooblačného počasia. Viac oblačnosti bude len zrána v podobe nízkej oblačnosti. Maximálne denné teploty počas víkendu vystúpia do +4°C. Na severe územia by sa však mali pohybovať väčšinou slabo pod nulou. Počas noci však s mrazmi počítajte už na celom našom území.

Pokojnejší aj začiatok týždňa

Výraznejšie sa počasie nezmení ani v nadchádzajúcom týždni. Pribudne len oblačnosti. Teploty sa budú pohybovať na maximálnych hodnotách okolo +5°C, čo sú slabo nadpriemerné teploty vzhľadom k súčasnej ročnej dobe.

 

Viac zrážok v podobe snehu očakávajte až v druhej polovici budúceho týždňa.

img