Pred nami je sobota s teplotami do +33 °C. Večer sa môžu objaviť búrky

29.08.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Posledný prázdninový víkend bude počasie priať všetkým, ktorí majú radi teplo. Teploty sa budú šplhať pomerne vysoko, avšak počítať treba aj s občasnými prehánkami či búrkami.

Pred nami je sobota s teplotami do +33 °C. Večer sa môžu objaviť búrky
Ilustračné. Foto: pixabay.com

Počasie od dnes začne u nás ovplyvňovať studený front, ktorý sa však bude pohybovať veľmi pomaly a vytvárať vlny a tlakové níže. Už v týchto chvíľach by mal na západe Slovenska ovplyvniť vietor z južného na severozápadný, ale tento sa počas dňa opäť zmení na južný.

Počas dnešného dňa tak bude prevládať jasná až polojasná obloha, pričom na západe môže byť oblačnosti viac. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky, ktoré môžu byť miestami aj intenzívne.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +28 °C do +33 °C, na spomínanom krajnom západe a v Žilinskom kraji okolo +26 °C. Fúkať bude južný vietor do 7 m/s, ktorý pri búrkach môže zosilnieť.

Podobný ráz počasia sa očakáva aj v nedeľu. Teploty pritom môžu vystúpiť ešte vyššie a atakovať aj +35 °C. V prípade priaznivých podmienok môžu teploty prekonať aj tohtoročný rekord, ktorý sme zaznamenali koncom júla.

Aktuálne počasie, polohu prehánok či búrok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy