Pred nami sú príjemné letné dni s teplotou až do +28°C

- P.M.
Článok
Pred nami sú nádherné dni a to vďaka prítomnosti tlakovej výše a teplého juhozápadného prúdenia. Príjemné počasie bude narušené až v utorok.

Až do utorka nás konečne čaká prekrásne počasie na ktoré sa určite mnohí z Vás už netrpezlivo tešili. Popoludní to síce nebude také ideálne a výnimočne hrozia aj prehánky alebo dokonca aj búrky, ale určite potešia teploty. Tie počas dňa budú stúpať až nad +25°C a na oblohe zavládne veľa slnka.

Počasie počas víkendu a v prvý deň nového týždňa bude pod vplyvom tlakovej výše. Zároveň však do našej oblasti bude prúdiť až z Afriky od juhozápadu veľmi teplý vzduch, ktorý prinesie spomínané vysoké teploty.

Víkend prinesie na naše územie jasné až polooblačné počasie. Ako už bolo spomínané, tak počas popoludnia môže najmä v horských oblastiach dochádzať k tvorbe kopovitej oblačnosti a ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky alebo aj búrky. Tie by však nemali byť výrazné.

Počas víkendu poklesnú nočné teploty na +13 až +6°C a denné teploty sa budú na našom území šplhať od +20 do +27°C.

Najteplejšie by malo byť v pondelok. Prílev teplého vzduchu by k nám totiž pred postupujúcou brázdou nízkeho tlaku vzduchu spoločne s frontálnym systémom mal vrcholiť. Vyvrcholenie teplého prúdenia prinesie v pondelok príjemné teploty od +22 do +28°C.

Teploty, ktoré nás v pondelok čakajú bude na súčasnú ročnú dobu pomerne vysoké. Pohybovať sa budú o 6 až 9°C nad dlhodobým priemerom.

V utorok sa už na našom území očakávajú prehánky a búrky. Napriek zrážkam sa však výrazne neochladí. Už druhá polovica budúceho týždňa by mala opäť priniesť príjemné teploty, ktoré sa budú na juhu územia šplhať až k +30°C.

Teploty tak konečne začnú pripomínať blížiace sa leto, a tak je najvyšší čas pohľadať krátke tričká a nohavice.

Detailnejšiu predpoveď na vývoj počasia do konca mája a na prvé dni júna si prečítajte TU.