Premenlivý týždeň pred nami. Búrky budú na dennom poriadku

- P.M.
Článok
Posledné aprílové dni žiadnu zmenu v počasí neprinesú. Vyskytovať sa budú naďalej búrky. Potešia aspoň príjemné teploty.
Počasie v našej oblasti je aj naďalej pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku. Vďaka nej sa stabilnejšieho počasia v našej oblasti zatiaľ nedočkáme. Na našom území sa budú naďalej vyskytovať búrky, ktoré budú na dennom poriadku. Výraznejšie prejavy sa však pri búrkach neočakávajú.

V pondelok búrky najmä na severozápade
Štart nového týždňa prinesie búrky predovšetkým do severozápadnej polovice územia. Dopoludnia bude prevládať ešte prevažne polooblačné počasie, ale popoludní sa na severozápade a vo väčšine okresov stredného Slovenska bude vytvárať kopovitá oblačnosť z ktorej sa vyformujú postupne jednotlivé búrkové bunky. Búrky prinesú predovšetkým riziko prívalových zrážok.

V utorok sa búrky rozšíria
V priebehu utorka sa búrky rozšíria do ďalších okresov. S popoludňajšími búrkami počítajte najmä v oblasti západného a stredného Slovenska. Najmenej búrok by sa malo vyskytovať na východe územia. Aktuálnu predpoveď na tieto dni nájdete TU.

Do víkendu žiadna zmena
Počasie sa nebude meniť ani nasledujúce dni. Stále by malo prevládať premenlivé počasie s popoludňajšími búrkami. Maximálne denné teploty by sa mali pohybovať do +25°C. Charakter počasia by sa mal zmeniť až počas víkendu. Nasúvajúca sa tlaková níž by na mnohé miesta mala priniesť výdatnejší dážď.