Prešov v súvislosti s búrkou mimoriadnu situáciu nevyhlásilo

29.05.2019 o 16:09 - Prešov - Peter Minárik
  • Článok

V súvislosti s utorkovou (28. 5.) intenzívnou búrkou v Prešove mimoriadnu situáciu nevyhlásili. Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Eva Peknušiaková, všetko sa im podarilo vyriešiť vo vlastnej réžii.

Prešov v súvislosti s búrkou mimoriadnu situáciu nevyhlásilo

"Spadnuté stromy odstránili členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov na ulici 17. novembra, Duchnovičovom námestí, Požiarnickej a Oravskej ulici. Intenzívny prúd vody vymyl dlažbu na Floriánovej ulici. Opravu vykoná spoločnosť, ktorá robila rozkopávku pre uloženie optických káblov v meste. Oprava bude preto realizovaná v rámci reklamácie prác," uviedla Peknušiaková.

Zaplavený bol podľa jej slov aj podchod na Košickej ulici. "Obhliadku v teréne ešte večer vykonali zástupcovia spoločností Prešov Real, MP Kanal, ako aj stavebný dozor a stavbyvedúci spoločnosti, ktorá realizuje rekonštrukciu predstaničného priestoru. Problémom bola aj splašková voda, ktorá objekt zaplavila. Vodu sa však z priestorov podchodu podarilo odčerpať ešte večer. Momentálne sa objekt monitoruje a zisťujú sa ďalšie spôsobené škody. Bližšie informácie budú známe po kontrole," doplnila Peknušiaková.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

 Všetky zaplavené cestné úseky na území mesta sa podarilo ešte v noci sprejazdniť.

 Hasiči mali po utorkovej búrke celkovo päť výjazdov. Išlo o spadnuté stromy, zatopenú chodbu v škole, pivnicu a garáž v jednom z obchodných centier. Ako informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove celkovo bolo v teréne osem hasičov s dvomi kusmi techniky. "Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov zasahoval na železničnej stanici v Prešove pri odčerpávaní vody," uviedol pre TASR operačný dôstojník.

Na diaľnici D1 medzi Prešovom a Košicami, kde situáciu komplikoval zosuv pôdy a kameňa, hasiči neboli. Na mieste však premávku riadili policajti z Prešova a Drienova.

 "V čase od 19.15 do 20.30 h bola uzavretá diaľnica v oboch smeroch. Aby sa predišlo kolíziám v cestnej premávke, bol zabezpečený odklon dopravy," uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

(zdroj: TASR)

Najnovšie správy