Prídeme o kávu? Vedci oživili agresívnu pleseň, ktorá ju v 20. storočí takmer vyhubila

10.06.2021 o 19:02 - Dominik Cenkner
  • Článok

Experti z Oxfordskej univerzity a londýnskej Imperial College laboratórne oživili pleseň, ktorá v 20. storočí spôsobila dve epidémie vädnutia kávy. Tie značne poznamenali trh s touto plodinou.

Prídeme o kávu? Vedci oživili agresívnu pleseň, ktorá ju v 20. storočí takmer vyhubila
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Nový výskum pritom naznačuje, že pleseň v priebehu rokov pravdepodobne zvýšila svoju schopnosť infikovať kávovník tým, že získala gény od blízkej príbuznej plesne, ktorá spôsobuje vädnutie celej rady plodín. Vyplýva to zo štúdie zverejnenej v časopise BMC Genomics.

Choroba vädnutia kávy sa v minulom storočí objavila dvakrát. Najskôr v dvadsiatych rokoch, kedy s ňou bojovali takmer 30 rokov. Potom sa v sedemdesiatych rokoch opäť vrátila, pričom v deväťdesiatych rokoch sa opäť značne rozšírila.

Takým africkým poľnohospodárom však škody spôsobuje aj v tomto 21. storočí. Napr. v roku 2011 v Tanzánii nákaza zničila 55 tisíc kávovníkov odrody robusta, čo zodpovedá viac než 22 miliónom šálkam kávy.

Vedci sa teraz rozhodli zistiť, ako obe spomenuté kmene vlastne vznikli. Ich zistenia majú napomôcť práve pestovateľom kávy.

Zaujímavé zistenia

Vedci prišli na to, že niektoré gény v plesni sú podobné s tou, ktorá napadá viac než 120 rôznych plodín, vrátane banánov. Práve káva a banány sa pritom pestujú často spolu - kávovníkom vyhovuje tieň poskytovaný vyššími banánovníkmi.

Zistené poznatky by sa mohli podľa autorov uplatniť aj u iných kultúrnych rastlinách, kde by podobné evolučné skoky mohli previesť i ďalšie blízke príbuzné rastlinné patogény, a spôsobiť tak vznik nových chorôb.

„Chemické zásahy nie sú cestou. Pre pestovateľov to nie je ani udržateľné, ani cenovo dostupné. Pomôcť by však mohlo to, keby sme vedeli pochopiť, ako sa nové typy chorôb vyvíjajú,“ poznamenala Lily Peck, hlavná autorka štúdie.

Vedci zároveň ubezpečili, že o, pre mnohých dôležitú súčasť života, kávu, neprídeme. Práve naopak, ich poznatky prispejú k jej lepšej ochrane.

Najnovšie správy