Problémy pre sneženie pokračujú: Okrem cestárov sú v teréne aj hasiči

25.01.2021 o 10:29 - Veronika Salayová
  • Článok

Husté sneženie od rána spôsobuje problémy na cestách. V teréne sú okrem cestárov aj hasiči a policajti, ktorí informujú o aktuálnej situácii. 

Problémy pre sneženie pokračujú: Okrem cestárov sú v teréne aj hasiči
Obišovce- Ruské Pekľany. Foto: V. Petrová/FB Dopravný servis PO a okolie

Od skorých ranných hodín evidujú policajti a hasiči na východnom Slovensku zlú situáciu na cestách pre husté sneženie, zníženú viditeľnosť, ale aj silný vietor.

Husté sneženie sťažilo dopravu najmä na cestách Prešovského kraja. Hasiči od rána zasahujú na viacerých miestach. 

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove pre TASR informovalo, že hasiči mali od 6.00 hod. nespočetné množstvo výjazdov k popadaným stromom a k autám, ktoré skončili mimo cesty.

Celkovo mali hasiči od rána 53 výjazdov. Situácia je najvážnejšia v Košickom kraji, kde boli vyslaní k 31 udalostiam. V Prešovskom kraji bola ich pomoc potrebná doposiaľ 22-krát.

Podľa operačného dôstojníka išlo o škodové udalosti bez ujmy na zdraví obyvateľov.

Hasič ďalej informujú, že najhoršia situácia je aktuálne v okresoch Vranov nad Topľou, Prešov, Humenné, Snina a v okolí vodnej nádrže Domaša.

Policajti Prešovského kraja informovali, že všetka možná cestárska technika je v teréne. Vodičov preto vyzývajú k trpezlivosti a opatrnosti. 

Ťažko prejazdné sú aktuálne najmä kopce a horské priechody, informujú ďalej policajti. Neprejazdné sú úseky medzi mestami Vranov nad Topľou a Strážske z dôvodu popadaných stromov na vozovke.

Tie hlásia aj medzi Nižným Hrabovcom a Tovarným, kde je na ceste popadané aj elektrické vedenie. Kolóny sa tvoria medzi Humenným a Hažínom nad Cirochou či v obci Víťazovce.

Policajti taktiež upozorňujú, že na úseku diaľnice D1 od Prešova po Hybe je do odvolania v oboch smeroch z dôvodu hustého sneženia znížená rýchlosť na 80 km/h.

 

Najnovšie správy