Prudké dažde vyhnali škorpiónov do ľudských domovov. Poštípali vyše 500 ľudí

21.11.2021 o 12:36 - Veronika Sádovská

Po silnej búrke sa stovky škorpiónov v Egypte dostalo do ľudských domovov. Vyše 500 ľudí skončilo v nemocnici.

Prudké dažde vyhnali škorpiónov do ľudských domovov. Poštípali vyše 500 ľudí
Čierny škorpión, foto: wikiwand

Týchto nebezpečných jedovatých živočíchov vyhnali z ich obydlí prudké dažde a búrky, ktoré zasiahli juh Egypta minulý víkend.

Len pri samotných záplavách zahynuli traja ľudia. Voda takisto zaplavila miesta, kde sa zdržiavajú škorpióny. Bezpečnými sa im zdali ľudské domovy.

S bodnutím od tohto živočícha bolo hospitalizovaných 503 ľudí. Všetci dostali okamžite protijed.

Egyptský minister zdravotníctva potvrdil, že nikto z hospitalizovaných na bodnutie nezomrel. Dodal, že aj protijedu je dosť. Len v provincii, kde minulý vákend úradovali škorpióny, ešte majú vyše 3 000 dávok.

Okrem invázie týchto nebezpečných živočíchov spôsobily búrky a lejaky aj záplavy a zosuvy pôdy. 

Na niekoľkých miestach boli prerušené dodávky elektrickej energie. Silným vetrom boli poškodené aj domy, autá a farmy. Rovnako sa prerušilo vyučovanie na niekoľkých školách.

V oblasti a v horách Asuanu žije veľmi nebezpečný druh škorpióna, ktorého latinský názov je Androctonus crassicauda. Nazýva sa aj čierny škorpión a dorastá do dĺžky až 15 cm.

Bodnutie tohto živočícha môže skončiť až smrťou. Bodnutý človek dostane vysokú horúčku, svalovú triašku a môže aj zvracať, bodnutie je veľmi bolestivé. Nakoniec môže dôsť az k zástave srdca.