Prvá decembrová sobota prinesie teploty do +12 °C. Budú padať rekordy?

05.12.2020 o 07:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Včera svoj sviatok oslavovala Barbora. Jedna z pranostík hovorí, že aké je v ten deň počasie, také bude až do Vianoc. Vyzerá to tak, že minimálne pre dnešný deň to bude platiť.

Prvá decembrová sobota prinesie teploty do +12 °C. Budú padať rekordy?
Ilustračné, Foto: tucson.com

Včerajší deň priniesol oblačné až zamračené počasie. Vďaka teplému vzduchu od juhozápadu však bolo miestami pomerne teplo. Napr. na severe a východe miestami namerali aj cez +10 °C. Podobný ráz počasia nás čaká aj dnes.

Prílev teplého vzduchu od juhu, medzi tlakovou nížou nad západnou Európou a mohutnou tlakovou výšou nad východnou Európou, k nám bude počas dňa ešte viac silnieť.

Počas dňa bude prevládať veľká, neskôr miestami zmenšená oblačnosť. Ráno a dopoludnia treba počítať s ojedinelými hmlami. Na to, že v kalendári svieti 5. december, bude teplo.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +7 °C až do +12 °C. Len v údoliach Banskobystrického kraja môže byť miestami aj chladnejšie, a to okolo +5 °C.

Aj dnes však treba počítať s nepríjemným vetrom. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor 10 až 30 km/h, na západe miestami okolo 35 km/h. V nárazoch ojedinele okolo 60 km/h.

Napriek tomu, že dnešné maximálne teploty sa zdajú byť vysoké, rekordy sa podľa všetkého prepisovať nebudú. Hodnota +19,1 °C, ktorú namerali 19. 12. 1989 vo Veľkom Mederi tak prekonaná nebude.

Najnovšie správy