Prvá polovica týždňa bude slnečná

Článok
Od pondelka do stredy bude na našom území prevládať prevažne jasné až polojasné počasie bez zrážok.
Po upršanom a ľadovom víkende nás na začiatku týždňa čaká príjemná zmena počasia. Nad Ukrajinou sa totiž zvýrazní tlaková výš, ktorá prinesie nad naše územie prevažne bezoblačné počasie s pomerne príjemnými dennými teplotami, ktoré sa budú šplhať k +10°C.

V priebehu pondelka očakávame od východu zmenšovanie oblačnosti. Na východnom Slovensku bude prevládať prevažne jasné počasie. V oblasti západného Slovenska ešte môže prevládať prevažne polooblačné počasie, ale zrážky už nehrozia. Denné teploty sa v pondelok budú pohybovať medzi 0 až +6°C. Pri fénovom efekte na severe však teplota môže stúpať až k +10°C. (čím je spôsobený fénový efekt sa dozviete TU)

V utorok bude vplyv tlakovej výše od východu najvýraznejší. Na celom území očakávame prevažne jasné počasie s maximálnymi dennými teplotami do +8°C. V noci bude na celom území pri vyjasnení mrznúť.

Vo veľmi podobnom duchu bude prevládať aj streda. V priebehu popoludnia sa však už od západu začne nasúvať oblačnosť, čo bude avizovať zmenu. Tá pride v noci na štvrtok v podobe frontálneho systému, ktorý prinesie ako zrážky dažďové, tak aj snehové.