PRVÉ INFO: V sobotu večer sa na Slovensko priženú búrky

28.08.2020 o 21:52 - Peter Minárik
  • Článok

Pred nami je pomerne búrlivý víkend. Zasiahne nás séria búrok, pričom prvá vlna búrok príde na naše územie v sobotu vo večerných hodinách. Ďalšia nás čaká v nedeľu.

PRVÉ INFO: V sobotu večer sa na Slovensko priženú búrky

Počasie v strednej Európe začína ovplyvňovať studený front, ktorý sa nad našou oblasťou vlní a na tomto studenom fronte sa tvoria prehánky a búrky.

V týchto chvíľach sa búrky vyskytujú predovšetkým v susednej Českej republike, kde už udrelo viac ako 2500 bleskov. Studený front sa vlní a postupuje veľmi pomaly k východu a počasie na Slovensku ovplyvní až v sobotu večer.

Počas sobotňajšieho dňa bude pred týmto studeným frontom do našej oblasti vrcholiť prílev veľmi teplého vzduchu. Búrky sa budú vytvárať nad Moravou, Rakúskom a Českou republikou a v priebehu večerných hodín by mohli doraziť aj ku nám.

Očakáva sa, že po 20:00 zasiahnu búrky predovšetkým severozápadnú polovicu nášho územia. Búrky budú prinášať prívalové zrážky, krúpy a silnejší nárazový vietor.

Pásmo búrok sa presunie cez Trenčiansky, Žilinský, Bratislavský, Trnavský a čiastočne aj Nitriansky kraj. Búrky budú sprevádzané najmä lejakom.

Najnovšie správy