PRVÉ INFO: Víkend prinesie až +30 °C. Na pocit bude dusno

11.06.2020 o 00:04 - Peter Minárik
  • Článok

Víkend prinesie na naše územie veľmi vysoké teploty, ktoré sa dostanú až k hranici +30 °C. Na pocit však bude pomerne dusno.

PRVÉ INFO: Víkend prinesie až +30 °C. Na pocit bude dusno

Za iných okolností by sa dalo povedať, že víkend prinesie príjemné počasie s vysokými teplotami, no aktuálne je skôr vhodné napísať, že nás čaká nepríjemné počasie s vysokými teplotami. Bude totiž dusno a popoludní hrozia búrky, ktoré budú aj intenzívnejšie.

Už teraz nad východnú Európu prúdi od juhu teplý vzduch po okraji tlakovej níže, ktorá má svoj stred nad Čiernym morom. V tejto oblasti sa tak akumuluje teplý vzduch, ktorý počas víkendu príde aj na naše územie.

Zo Škandinávie sa totiž nad severné Rusko dostane tlaková výš a po jej okraji sa k nám tento vzduch dostane.

Vzduch bude pochádzať z oblasti Čierneho mora a síce bude teplý, ale keďže pôjde o morský vzduch, tak bude pomerne vlhký.

Teplý a vlhký vzduch sa síce postará o vysoké teploty, ale na pocit bude nepríjemne - dusno.

Okrem toho, takýto vzduch je priam stvorený pre búrky. Takáto vzduchová hmota je totiž labilná a darí sa v nej konvekcii, a tak by to malo byť aj popoludní.

Počas víkendu preto počítajte s tým, že bude teplo, no popoludní a to predovšetkým v nedeľu hrozia aj búrky, ktoré budú intenzívnejšie.

Najnovšie správy