Prvé sneženie a poľadovica komplikujú dopravu

18.11.2018 o 19:15 - P.M.
Článok

Studený front, ktorý ovplyvňuje aktuálne počasie na našom území začína komplikovať dopravu na našich cestách. Problémy sú však najmä na ťahoch smerom do Poľska a Česka.

Prvé sneženie a poľadovica komplikujú dopravu
foto: Katarína Kate, Martin Durník

Od severu postupuje nad naše územie pásmo sneženia, ktoré k nám prináša studený front. Sneženie, ktoré sa aktuálne vyskytuje na mnohých miestach severného Slovenska začína komplikovať situáciu predovšetkým vo vyšších oblastiach a na hlavných ťahoch smerom do Poľska a do Česka.

Problémy na hraniciach

Ťažko prejazdný je ťah z Kysúc smerom na Frýdek-Místek. V oblasti sneží a tvorí sa poľadovica. Stúpanie pri vodnej nádrži Šance smerom na Staré Hamre je pre kamióny už neprejazdné. Pri obci Bíla zasa došlo pre poľadovicu k dopravnej nehode.

Na viacerých miestach Moravy pomerne výrazne sneží. Takto to vyzerá na Zlínsku.

Poľadovica sa vyskytuje aj na hlavných ťahoch z Oravy smerom na Poľsko, ako aj na ceste z Tatranskej Javoriny smerom do Poľska. 

Poľadovica na severe Slovenska

Problémy sú aj na ceste, ktorá spája Oravu s Kysucami. Za Oravskou Lesnou smerom na Novú Bystricu došlo na zasneženej a šmykľavej ceste k nehode. Cesta je aktuálne neprejazdná.

 

Horský priechod Huty na Orave je ťažko prejazdný. Popri ceste je odstavených niekoľko áut. Problematické sú aj cesty v okolí Turzovky.

Poľadovica je hlásená aj zo severnej diaľnice D1 pri Štrbe.

S letnými pneumatikami opatrne

Ak sa chystáte cestovať a ešte nemáte zimné pneumatiky, tak určite jazdu radšej odložte. Počas prvej polovice noci bude pokračovať sneženie a to najmä na severe Slovenska, či na Záhorí, pričom na celom území poklesnú teploty pod bod mrazu. Na cestách sa tak bude tvoriť poľadovica a snehová vrstva.