Prvý sneh dorazil aj do Bratislavy. Pozor aj na mrznúci dážď!

03.12.2020 o 06:25 - Veronika Salayová
  • Článok

Na juhozápadnom Slovensku aktuálne sneží alebo padá dážď so snehom a môže sa objaviť aj nebezpečný mrznúci dážď. Prvé sneženie v našom hlavnom meste môže spôsobiť komplikácie v doprave. Vodiči, preto hlavne opatrne!

Prvý sneh dorazil aj do Bratislavy. Pozor aj na mrznúci dážď!
Ilustračné. Foto: unsplash

Od juhozápadu sa na naše územie nasúva zrážkové pole, ktoré v ranných hodinách ešte pri nulových a mínusových hodnotách sa bude objavovať vo forme snehu alebo aj mrznúceho dažďa. 

Prvého snehu sa tak dočkajú aj obyvatelia Bratislavy a západného Slovenska. Situácia však nebude idylická, práve naopak.

Počasie totiž bude pod vplyvom teplého frontu a s ním súvisiacou tlakovou nížou. Snehové zrážky sa budú stúpajúcimi teplotami meniť na kvapalné, ale môžu na chodníkoch a cestách namŕzať. 

Poloha zrážok o 6.00 hod. Zdroj: iRadar
Poloha zrážok o 6.00 hod. Zdroj: iRadar

Vodiči, pripravte sa na komplikácie v doprave. Počítajte s tým, že sneh, ktorý napadne v skorých ranných hodinách, sa začne roztápať a na cestách tak bude aj veľa vody alebo mrazu.

Vo vyššie položených častiach Bratislavy (Kramáre, Koliba, Lamač, Krasňany, Rača) počítajte s poľadovicou a so spomalenou premávkou.

Silná poľadovica sa aktuálne v ranných hodinách tvorí v Senici a v okolí Komárna, ale jazdiť opatrne treba na celom juhozápadnom Slovensku.

Treba si však dať pozor aj na zľadovatené cesty a chodníky na severozápade nášho územia. 

Aktuálnu polohu zrážok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy