Prvý víkend nového roka začne zamračeným počasím. Miestami vykukne aj slnko

02.01.2021 o 07:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Pred nami je prvý deň prvého víkendu v roku 2021. Všetko okolo nás žiari „novotou“, vo veľkom sa hovorí o zmenách v novom roku, ale čo sa počasia týka, dnes sa zmeny nedočkáme.

Prvý víkend nového roka začne zamračeným počasím. Miestami vykukne aj slnko
Ilustračné, Foto: nevadaappeal.com

Počasie u nás bude dnes ovplyvňovať teplejší vzduch, ktorý k nám počas dnešného dňa bude prúdiť od juhu. Dostal sa k nám za teplým frontom spojeným s tlakovou nížou. Ten cez naše územie prešiel od juhu ešte počas noci.

Sobota tak prinesie oblačné až zamračené počasie s lokálnymi hmlami. Postupne sa miestami oblačnosť zmenší. Ojedinele treba počítať so zrážkami.

Pozor by si mali dať vodiči na cestách. Ráno sa na niektorých úsekoch ciest môže tvoriť poľadovica.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +2 °C do +7 °C. V údoliach na strednom Slovensku bude miestami okolo 0 °C.

Fúkať bude prevažne juhovýchodný až južný vietor 3 až 9 m/s. V nárazoch ojedinele okolo 14 m/s, čo sa v prepočte rovná 50 km/h.

Na strednom, k večeru aj na východnom Slovensku, bude miestami fúkať len slabý vietor. Ak trávite tieto dni na horách tak majte na pamäti, že zrána a dopoludnia sa na hrebeňoch hôr očakáva prudký až búrlivý vietor.

Aspoň ako taká zmena počasia nastane už zajtra. Na krajnom východe sa síce mierne oteplí, aj nad +7 °C, ale počítať treba s dažďom, od 600 m snežením.

Najnovšie správy