Ranné cesty budú zasnežené. Pozor najmä v západnej polovici

05.03.2020 o 21:04 - Peter Minárik
  • Článok

Ráno sa treba pripraviť na možné problémy v súvislosti s blížiacou sa snehovou pokrývkou. Tá napadne na niekoľkých miestach západného a stredného Slovenska, no problémy budú najmä vo vyšších oblastiach

Ranné cesty budú zasnežené. Pozor najmä v západnej polovici

V skorých ranných hodinách sa nad naše územie začne nasúvať front, ktorý bude na naše územie prinášať pomerne výrazné zrážky. Tie prinesú dážď, ktorý bude opäť dvíhať vodné hladiny, ale v niektorých oblastiach západnej polovice územia bude aj snežiť a vytvárať sa bude snehová pokrývka. 

Kvapalné zrážky sa očakávajú predovšetkým v nížinách a v polohách do 300 m n.m. Prechodne sa síce snehové vločky, najmä však v západnej polovici územia môžu objaviť aj nižšie, ale snehová pokrývka by sa nemala vytvoriť. 

Tá sa očakáva až od výšky 300 m n.m. a to predovšetkým v centrálnej časti nášho územia. V týchto oblastiach napadne niekoľko centimetrov snehu, no ten sa bude počas dňa postupne topiť.

Najväčšie problémy v súvislosti s novou snehovou pokrývkou sa očakávajú v Trenčianskom a v Banskobystrickom kraji.

Predovšetkým v oblasti hôr, by mohlo pripadnúť aj viac ako 10 cm nového snehu. Snehová pokrývka tak opäť poriadne potrápi vodičov.

Viac o situácii v jednotlivých regiónoch Slovenska a to, kde napadne sneh sa dozviete TU.

Najnovšie správy