Ráno príde ďalšia vlna sneženia. Zasneží aj na západe

10.12.2018 o 20:36 - Peter Minárik
  • Článok

V Žilinskom kraji treba počítať naďalej so snežením. Situácia je už teraz vážna, no ráno treba so snehom počítať aj v ďalších oblastiach Slovenska.

Ráno príde ďalšia vlna sneženia. Zasneží aj na západe

Na cestách severného Slovenska to už teraz vyzerá kriticky, no v najbližších hodinách sa situácia nezlepší. Skoro ráno k nám zavíta ďalšia vlna sneženia.

Tá zasiahne mnohé oblasti západnej polovice nášho územia. Snežiť bude aj na západnom Slovensku. Sneženie sa objaví na Záhorí, v okolí Bratislavy, na Považí, na Ponitrí a spočiatku aj v Podunajskej nížine.

Vlna sneženia by k nám mala doraziť po 5:00 a už okolo 7:00 začnú zrážky v nížinách na západe prechádzať do kvapalných. Veľa snehu tak nenapadne.

Iná situácia bude na severozápade a predovšetkým v Žilinskom kraji. Okolo 11:00 by malo doraziť výrazné zrážkové pole s intenzívnym snežením. 

Snežiť by malo až do neskorých večerných hodín a postupne sa sneženie zo Žilinského kraja presunie aj nad Banskobystrický kraj a nad východné Slovensko.

Počas zajtrajšieho dňa napadne najviac snehu v Žilinskom kraji, kde pribudne od 5 do 10 cm, no v horských oblastiach až okolo 20 cm. Kde sa očakávajú snehové zrážky môžete vidieť na mape nižšie.

Najnovšie správy