Rekordné sneženie v Kanade. Za dva dni napadlo 80 cm snehu

26.11.2020 o 18:45 - Kanada - Veronika Salayová
  • Článok

Kanadu v utorok zasiahlo rekordné sneženie, ktoré do juhovýchodnej časti prinieslo obrovské množstvo snehu. Za dva dni im nasnežilo až 80 cm. 

Rekordné sneženie v Kanade. Za dva dni napadlo 80 cm snehu
Foto: DobraPogoda24

Juhovýchodnú časť Kanady doslova zasypalo. Najviac zasiahnutou oblasťou je kanadský región Labrador, kde nasnežilo miestami aj 80 cm čerstvého snehu.

Išlo o extrémny jav počasia, keď sa na november vytvorili nové snehové rekordy.

V najväčšom meste tohto regiónu, v Happy Valley-Goose Bay, nasnežilo až 75 cm snehu za dva dni, čím bol prekonaný doterajší novembrový rekord, a to 70,6 cm. 

Silná snehová búrka prekonala aj novembrový jednodňový rekord v Happy Valley-Goose Bay. Z 24 hodín v meste napadlo 46,6 cm, čím sa prekonal predchádzajúci rekord s 40,6 cm. 

Sneh v regióne padal neuveriteľnou rýchlosťou 5 až 10 cm za hodinu a fúkal silný vietor s nárazmi medzi 80 až 90 km/h. Takéto extrémne snehové podmienky prinútili kanadské ministerstvo vydať najvyššie výstrahy. 

Cesty odstali neprejazdné, školy ostali zavreté a zrušili sa aj všetky lety z a do krajiny. V tejto časti Kanady sa kvôli mimoriadnej snehovej búrke doslova zastavil život. 

Najnovšie správy