Rieky na severe čoskoro dosiahnu 3. povodňový stupeň

22.05.2019 o 12:42 - Ľubomír Franko
  • Článok

Intenzívne zrážky sužujú sever Slovenska. Na viacerých miestach napršalo už takmer 60 milimetrov, na čo reagujú aj hladiny vodných tokov, ktoré prudko stúpajú. Na Kysuciach čoskoro dosiahnu úroveň 3. SPA (stupňa povodňovej aktivity).

Rieky na severe čoskoro dosiahnu 3. povodňový stupeň

Hlboká tlaková níž so stredom nad južným Poľskom prináša na naše územie aj naďalej intenzívne zrážky. Tie dorazili už počas noci a od vtedy neutíchajú. Najvýraznejšie sú momentálne v oblasti Turca a v celom Trenčianskom kraji.

Výrazné zrážkové pásmo prešlo aj cez Kysuce. Rieka Kysuca v Turzovke stúpla medzi 10-tou a 12-tou hodinou až takmer o meter a naďalej veľmi rýchlo stúpa. Aktuálne dosahuje jej hladina úroveň 171 centimetrov, čo je ekvivalent pre 2. SPA. Hydrologické modely predpokladajú, že v oblasti Čadce by mala rieka Kysuca dosiahnuť 3. stupeň povodňovej aktivity.

Očakáva sa, že viaceré rieky v Žilinskom a Trenčianskom kraji dosiahnu v najbližších hodinách či minútach stupne povodňovej aktivity. Odporúčame preto obmedziť aktivitu v blízkosti vodných tokov. 

Najnovšie správy