Robia dobrú vec: Košičania likvidujú čierne skládky po Slovensku

08.09.2020 o 16:17 - Veronika Salayová
  • Článok

Občianske združenie Save Nature by Čivas z Košíc sa podujalo na chvályhodnú vec. Čistia prírodu zbieraním odpadkov a likvidujú čierne skládky po celom Slovensku.

Robia dobrú vec: Košičania likvidujú čierne skládky po Slovensku
Foto: OZ Save Nature by Čivas

Táto partia mladých ľudí z východného Slovenska, ktorých združuje Občianske združenie  s názvom Save Nature by Čivas, sa rozhodla pre čistejšie a krajšie Slovensko. Vážia si prírodu a nie je im jedno, že v našich lesoch sa hromadí kopa odpadu.

Pod vedením zakladateľa OZ, Ladislava Stupáka, organizujú rôzne akcie, kde likvidujú čierne skládky, ktorých je na Slovensku bezpochyby veľmi veľa. Pre našu krajinu predstavujú veľký problém a aj vďaka takýmto ľuďom je naša krajina o čosi krajšia a čistejšia.

Dnes sa podujali na čistenie čiernej skládky vo Veľkej Ide, kde sa im na konci obce hromadia smeti. Cez víkend zas v hojnom počte odstraňovali veľkú čiernu skládku pri obci Seňa v Košickom okrese. 

Iniciatíva má na konte viacero prospešných prác. Od hromady odpadkov „oslobodili“ napríklad Veľkú Idu, okolie Svitu, košickú mestskú časť - Šacu, obec Seňu či Čečejovce. Zo všetkých lokalít vyzbierali niekoľko vriec odpadu. 

„Sme mladí ľudia, ktorí zbierajú odpadky a likvidujú čierne skládky v Košickom kraji, no chodievame na akcie aj mimo okres, prakticky všade, kam nás pozvú,“ uviedol Ladislav Stupák, zakladateľ občianskeho združenia. 

 

 

Najnovšie správy