S letnými teplotami sa dnes rozlúčime. O slovo sa prihlásia búrky a ochladenie

12.05.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Dnešným dňom sa skončí obdobie, kedy na Slovensku aspoň krátky čas prevládalo slnečné a teplé počasie. Čo presne nás teda dnes čaká?

S letnými teplotami sa dnes rozlúčime. O slovo sa prihlásia búrky a ochladenie
Ilustračné foto, zdroj: nbc12.com

Počasie u nás bude počas stredy ovplyvňovať nízky tlak vzduchu, v brázde ktorého začne cez našu oblasť postupovať ďalej smerom na východ zvlnený studený front.

Teraz zrána ešte bude prevládať na celom území slnečná obloha, ale od juhozápadu bude oblačnosti postupne pribúdať. Práve v tejto oblasti už aj dopoludnia, popoludní aj na ostatnom území bude väčšinou polooblačno až oblačno.

Miestami treba počítať s prehánkami a búrkami. To však nebude platiť pre východ krajiny.

Tu sa zrážky očakávajú len ojedinele a užijú si tam ďalší, pomerne pekný deň. Aspoň čo sa počasia týka.

Teploty a výhľad do ďalších dní

Kým včera sme na našom území zaznamenali prvú tohtoročnú „tridsiatku“, dnes to vyzerá tak, že teploty tak vysoko nepôjdu.

Maximálna denná teplota by sa mala pohybovať v rozmedzí od +23 °C do +28 °C. Na krajnom juhozápade to bude okolo +20 °C.

Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor do 6 m/s. Na západe sa postupne rozfúka západný vietor 4 až 10, v nárazoch okolo 14 m/s.

Zajtra treba počítať s ešte výraznejším ochladením a najmä výdatnými zrážkami. V ďalších dňoch sa bude postupne otepľovať, ale stále sa budú vyskytovať prehánky či búrky.

Najnovšie správy