Sedem zemetrasení sa „prehnalo“ svetom za necelé tri dni

25.11.2019 o 19:45 - Veronika Salayová
  • Článok

Zem sa v priebehu víkendu triasla takmer v každom kúte sveta. Zemetrasenia boli hlásené z Číny, Taiwanu, Kostariky, Mexika, Aljašky, Nového Zélandu a z Indonézie. 

Sedem zemetrasení sa „prehnalo“ svetom za necelé tri dni
Foto: Alertageo

Od soboty sa svetom „prehnala“ séria zemetrasení. Pri zemetrasení v južnej časti Číny jedna obeť zemetraseniam podľahla a štyria boli zranení. 

Zemetrasenie v Číne s magnitúdou 5,2 Richterovej stupnice bolo hlásené v pondelok ráno o 9.18 h. Podľa miestnych úradov padali skaly a viaceré domy boli popraskané.

Ďalšie otrasy o sile 4,4 zaznamenali taktiež v pondelok ráno o 9.32 h v Taiwane, východne od župy Hualien.

Foto: Alertageo
Foto: Alertageo

Silnejšie zemetrasenie s magnitúdou 5,4 zasiahlo veľkú časť Kostariky v nedeľu o 19.33 h. K zemetraseniu došlo v centrálnom údolí, ktoré je domovom takmer troch štvrtín obyvateľov Kostariky. Žiadne obete ani škody zatiaľ hlásené neboli.

Foto: Alertageo
Foto: Alertageo

V Papui v Indonézii taktiež zaznamenali silné zemetrasenie o sile 6,1. O niečo slabšie otrasy boli na Novom Zélande, kde namerali silu 5,8 podľa Richterovej stupnice. Toto zemetrasenie v nedeľu v noci zobudilo mnoho ľudí, geonet dostal až 5 000 správ. 

Rôzne oblasti štátu Oaxaca v Mexiku boli v sobotu večer otrasené štyrmi následnými zemetraseniami, pričom najsilnejšie zemetrasenie malo silu 5,1 podľa Richterovej stupnice.

V sobotu poobede o 15.54 h zemetrasenie neobišlo Aljašku, kde otrasy dosahovali silu 6,3 stupňa. 

Najnovšie správy