Séria búrok zasiahla východ. Priniesli krúpy aj zatopenia

03.05.2019 o 19:02 - P.M.
Článok

Studený front už naplno ovplyvňuje počasie na našom území. Zrážok sa dnes dočkali mnohé miesta, no predovšetkým východné Slovensko, kde búrky boli sprevádzané krúpami a výdatnejšími zrážkami.

Séria búrok zasiahla východ. Priniesli krúpy aj zatopenia

Už od rána ovplyvňuje počasie v oblasti severozápadného Slovenska vlniaci sa studený front, ktorý tu prináša dážď. Ten bol najvýraznejší v priebehu dopoludnia. 

Spadlo priemerne od 10 do 15 mm zrážok, no v okolí Myjavy spadlo až 22 mm a najviac zrážok zaznamenali Martinské hole a to až 31 mm.

Popoludní sa však na čele studeného frontu, ktorý sa v tej chvíli nachádzal na rozhraní stredného a východného Slovenska začali formovať búrky. Tie priniesli na východ množstvo bleskov. Detekcia bleskov zaznamenala až cez 3300 bleskov.

Zaznamenané blesky v oblasti východného Slovenska, zdroj: blesky.bourky.cz
Zaznamenané blesky v oblasti východného Slovenska, zdroj: blesky.bourky.cz

Búrky boli sprevádzané krúpami, či výraznými zrážkami. Krúpy padali napríklad v Košiciach a prívalové zrážky spôsobovali lokálne problémy, ako napríklad na ceste pri Rozhanovciach, kde sa na cestu dostalo blato z polí.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Najviac zrážok zaznamenal  Klenov pri Margecanoch, kde spadlo až 52 mm zrážok. Cez 20 mm spadlo aj v Prešove, či v Stropkove.

Zrážky už teraz budú ustávať. Opäť sa začnú nad naše územie nasúvať zajtra ráno od juhozápadu a prinesú výdatnejší dážď.