V pondelok dorazí výrazný studený front. Prinesie ochladenie a búrky

28.06.2020 o 19:47 - Ľubomír Franko
  • Článok

Do oblasti strednej Európy sa dostane výrazný studený front. Ten ukončí teplé počasie v mnohých krajinách. Front prinesie aj dážď a búrky.

V pondelok dorazí výrazný studený front. Prinesie ochladenie a búrky

Po prednej strane rozsiahlej tlakovej níže so stredom nad Britskými ostrovmi, sa cez severozápadnú Európu presúva výrazný studený front. Ten prináša výrazné ochladenie.

Napríklad v Nemecku sa za 24 hodín ochladilo aj o 10 °C. Výrazné ochladenie sa očakáva aj na Slovensku.

Studený front začne už zajtra počas popoludňajších hodín postupovať cez Česko ďalej nad západ Slovenska. Postupne bude prinášať dážď, ale aj búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Ešte dnes sa očakávajú na Slovensku teploty od +26 do +34 °C. V pondelok by mali teploty dosahovať podobné hodnoty, ale nie všade. 

Od severozápadu sa totiž postupne začne ochladzovať. Teploty budú klesať postupne, najskôr na krajnom západe a severozápade, postupne v celej západnej polovici Slovenska.

Očakávané maximálne denné teploty v pondelok
Očakávané maximálne denné teploty v pondelok

Zatiaľ čo na východe a na strednom Slovensku (s výnimkou Oravy a Kysúc) dosiahnu teploty od +25 do +32 °C, na krajnom západe a severozápade to bude len okolo +21 °C. 

V utorok očakávame slnečné počasie s teplotami od +22 do +28 °C. Už v stredu sa ale vysoké teploty vrátia. Denné maximá sa opäť vyšplhajú od +25 na severe po cez +30 °C na juhozápade Slovenska.

Okrem ochladenia prinesie front aj búrky a dážď. Búrky by sa mali vyskytnúť najmä na strednom a východnom Slovensku, pričom sprevádzané by mali byť najmä prívalovými zrážkami.

Následne sa na fronte bude vyskytovať ja pásmo trvalejších zrážok. Za frontom očakávame príjemné počasie, s teplotami do +25 °C s polooblačnou oblohou.

Ochladenie tak bude dočasné a príjemné.

Najnovšie správy