Sever a východ sa v noci premenili na klzisko. Ľad vytvoril niekoľko centimetrovú vrstvu

08.02.2021 o 06:28 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas noci sme na väčšine územia Slovenska pozorovali výdatný dážď. Ten na východe a na severe aj namŕzal, čo viedlo k tvorbe ľadovice. Najhoršie postihnuté oblasti sú Prešovský kraj a Žilinský kraj, kde sa vytvorila niekoľko centimetrov hrubá vrstva ľadu.

Sever a východ sa v noci premenili na klzisko. Ľad vytvoril niekoľko centimetrovú vrstvu

Situácia sa počas noci nezlepšila. Výdatné dažďové zrážky sme pozorovali aj naďalej, pričom v Prešovskom a Žilinskom kraji išlo najmä o mrznúci dážď.

Ten vytvoril na mnohých miestach aj niekoľko centimetrov hrubú vrstvu, niektoré cesty či parkoviská sa doslova premenili na klziská.

Ľad na autobusovej stanici v Ružomberku, foto: Anna Kočibalová
Ľad na autobusovej stanici v Ružomberku, foto: Anna Kočibalová

Problémy sú hlásené ako v doprave tak aj v dodávkach elektrickej energie. Výpadky elektriky sú hlásené napríklad v Stropkove, ale aj v iných lokalitách Prešovského kraja.

Problémy má aj MHD v Prešove. Podľa Dopravného podniku mesta Prešov má viacero spojov meškanie a podnik prosí obyvateľov o trpezlivosť.

Podľa Železničnej spoločnosti Slovensko nepremávajú ani viaceré vlaky. Zrušené spoje boli napríklad medzi Štrbským plesom a Popradom.

Počas dňa rána sa bude situácia na východe zlepšovať, od juhu sa totiž oteplí a ľad sa začne topiť.

Zlú situáciu ale očakáva v Žilinskom kraji, na česko-slovenskom pohraničí a na Záhorí, kde sa môže mrznúci dážď vyskytovať aj počas dopoludnia.

Najnovšie správy