Sever Slovenska zasype počas najbližších dní sneh

09.12.2018 o 20:19 - Ľ.F.
Článok

Počasie bude počas najbližších dní pod vplyvom hlbokej tlakovej níže so stredom nad Škandináviou. Sever Slovenska obdrží novú nádielku snehu. 

Sever Slovenska zasype počas najbližších dní sneh

Zaujímavá situácia čaká severné návetria Tatier, no aj ďalšie oblasti na Orave a Kysuciach. Po prednej strane tlakovej níže so stredom nad južnou Škandináviou k nám bude od severozápadu prúdiť chladný a vlhký vzduch.

V ňom budú vznikať prehánky, ktoré budú prevažne vo forme snehu. Tie sa budú vyskytovať na viacerých miestach stredného či severozápadného Slovenska. Na severných a severozápadných návetriach Tatier sa budú zrážky hromadiť. Keďže pohoria tvoria prirodzenú bariéru pre tok zrážok, na severe bude snežiť trvalejšie.

Táto predpoveď hrá do karát lyžiarskym strediskám na severozápade Tatier. Z nového snehu sa tak môžu tešiť lyžiarske strediská ako Roháče - Spálená, Meander SKI Park Oravice či Ski Centrum Vitanová.

Zatiaľ čo na strednom a severozápadnom Slovensku napadne z prehánok nerovnomerná snehová pokrývka, na severozápade Tatier bude snežiť trvalo a celkovo tu môže vo vyšších polohách napadnúť 20 až 50 centimetrov čerstvého snehu.