Silné búrky napáchali na Kysuciach škody. Najviac v obci Zákopčie

03.07.2020 o 11:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Včerajšie silné búrky, ktoré sa prehnali Kysucami, napáchali značné škody. V obci Zákopčie museli dokonca postaviť protipovodňovú bariéru.

Silné búrky napáchali na Kysuciach škody. Najviac v obci Zákopčie
Voda v obci Zákopčie brala všetko, čo jej stálo v ceste, Foto: Facebook.com/Info Zákopčie

Popoludňajšie búrky, ktoré sa včera objavili takmer na väčšine územia Slovenska, boli lokálne sprevádzané výdatnejšími zrážkami. Tie spôsobili škody najmä na spomínaných Kysuciach, kde pod vodou neostalo len mesto Čadca, ale aj obec Zákopčie.

V Čadci voda nestíhala odtekať do kanalizácii, takže sa voda začala valiť ulicami. Aj keď nedošlo k uzatvoreniu cestných úsekov, vodiči museli jazdiť opatrne.

Najhoršie dopadli obyvatelia obce Zákopčie. Následky lokálnych povodní tam odstraňovali do neskorých večerných hodín.

Najviac zasiahnuté boli časti obce nazývané u Polievkov, ďalej u Kľukov a Tarabov. Pred miestnym hotelom hasiči museli postaviť protipovodňovú bariéru. Okrem toho pomáhali aj s odčerpávaním vody z pivníc, odstraňovaním kmeňov a konárov z potoka a inými potrebnými úkonmi.

Z údajov zo zrážkomerných staníc vyplýva, že v okrese Čadca spadlo počas včerajšieho dňa približne 50 mm zrážok. Ako to vyzeralo v spomínanej obci Zákopčie si môžete pozrieť v galérii nižšie.

Najnovšie správy