Silnejšie búrky ukončia v nedeľu vlnu tropických horúčav

14.06.2019 o 21:31 - Peter Minárik
  • Článok

Vlna tropických horúčav na našom území v priebehu nedele skončí výraznejšími búrkami, ktoré sa budú vyskytovať na našom území aj nasledujúce dni.

Silnejšie búrky ukončia v nedeľu vlnu tropických horúčav

Uplynulý týždeň prinášal na naše územie veľmi vysoké, tropické horúčavy. Zatiaľ najteplejším dňom bol piatok, kedy teplota na juhovýchode v Somotore vystúpila k +35 °C.

Je šanca, že v sobotu bude na našom území ešte o niečo teplejšie, no vlna tropických horúčav by mala v nedeľu skončiť.

Rozhodne však nemôžeme tvrdiť, že teplo z nášho územia odíde. Aj v budúcom týždni nás čaká teplé i keď vlhké počasie, no teploty už nebudú prekračovať tropickú hranicu +30 °C a ak sa tak aj stane, tak veľmi výnimočne.

Vlnu tohtotýždňových tropických horúčav zakončí postupujúci studený front, ktorý sa už zajtra dostane nad Česko, Poľsko a Rakúsko.

V týchto oblastiach sa očakáva tvorba búrok a to najmä v sobotu popoludní a počas noci. Je pravdepodobnosť, že ešte v noci zo soboty na nedeľu k nám dorazí nejaká búrka od západu, ktorá bude zanikať, no výraznejšie búrky čakajte až v nedeľu.

To sa už nad našim územím bude nachádzať studený front na ktorom sa začnú počas dňa vytvárať búrky.

Búrky sa začnú v nedeľu vytvárať predovšetkým na strednom Slovensku, no v priebehu dňa postupne hrozia na celom našom území. 

Studený front sa nad našim územím zvlní a tak sa na ňom budú vytvárať ďalšie a ďalšie búrkové bunky. Búrky tak na našom území hrozia po celú nedeľu aj pondelok vo dne i v noci. 

Najnovšie správy