Silný nárazový vietor a možné búrky mieria na Slovensko

26.03.2021 o 21:15 - Peter Minárik
  • Článok

V sobotu začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý na naše územie prinesie silný nárazový vietor a možný je aj výskyt búrok.

Silný nárazový vietor a možné búrky mieria na Slovensko

Máme za sebou veľmi teplý piatok. Teploty sa na západnom Slovensku šplhali na mimoriadne vysoké hodnoty, ktoré sa zastavili na +19 °C. Veľmi teplé počasie nás čaká aj v sobotu. Do našej oblasti bude vrcholiť prílev teplého vzduchu.

Ten sa k nám bude dostávať od juhozápadu pred blížiacim sa studeným frontom, ktorý počas soboty bude postupovať cez oblasť strednej Európy a v popoludňajších hodinách začne ovplyvňovať počasie aj na našom území.

Prídu zrážky alebo aj búrky

Pred blížiacim sa studeným frontom nás však ešte čaká slnečný a veľmi teplý deň.

Maximálne teploty by sa mali na našom území vyšplhať na +14 až +20 °C, čo je na súčasnú ročnú dobu veľmi veľa.

Zrážky dorazia na naše územie okolo 15:00 a to najskôr do oblasti Záhoria, či do oblasti severozápadného Slovenska. Na čele postupujúceho studeného frontu sa môžu ojedinele vyskytnúť aj búrky.

Pozor na silný vietor

Najnebezpečnejší však počas soboty bude silný, nárazový vietor. Ten bude najsilnejší v oblasti západného Slovenska, kde nárazový vietor na čele studeného frontu môže presahovať nárazy až cez 25 m/s.

Silný vietor sa začne šíriť od Záhoria, kam vietor dorazí okolo 15:00, do Bratislavy o 16:00 a do oblasti Nitry okolo 17:00. Vietor sa postupne dostane do všetkých oblastí západného Slovenska.

Pravdepodobnosť búrok je počas zajtrajšieho dňa nízka, no nebezpečný vietor bude fúkať na celom západnom Slovensku a môže spôsobovať aj materiálne škody.

Viac o situácii vo vašom okrese si pozrite TU.

Najnovšie správy