Silný prúd rieky takmer zabil 15-ročného chlapca zo Sniny

27.06.2020 o 17:15 - Dominik Cenkner
  • Článok

Teplé počasie, ktorého sa snáď čoskoro dočkáme aj na Slovensku, už tradične láka ľudí, aby ho využili v blízkosti vodných tokov, alebo vo vode samotnej. V takýchto momentoch však netreba zabúdať na obozretnosť.

Silný prúd rieky takmer zabil 15-ročného chlapca zo Sniny
Ilustračné. Foto: rieky.sk

Svoje by o tom vedel povedať aj 15-ročný mladík zo Sniny, ktorého ešte v stredu večer strhol silný prúd vody, pričom sa takmer utopil. K incidentu došlo na splave pod Sninskými rybníkmi.

Chlapec sa chcel okúpať so svojimi kamarátmi, pričom zrejme podcenil svoje schopnosti i fakt, že rieka bola kvôli intenzívnym zrážkam z predchádzajúcich dní viac rozbúrená.

Privolaným hasičom sa ho podarilo zachrániť doslova v poslednej chvíli. Ľudia by si zvlášť v týchto dňoch mali dávať pozor na to, kam sa chodia kúpať. Vody v riekach je veľa a navyše sú rozbúrené viac ako zvyčajne.

Na miesto boli privolaní aj policajti, ktorí protiprávne konanie nezistili. V týchto dňoch však vyšetrujú smrť 24-ročného muža zo Sniny, ktorého bezvládne telo vytiahli z vodnej nádrže Bystrá v rekreačnej oblasti Sninské rybníky ešte 17. júna.

Pred začiatkom prázdnin je preto potrebné stále viac apelovať na ľudí, ktorí sa rozhodnú tráviť čas v blízkosti vodných tokov alebo len kúpalísk, aby zbytočne nepreceňovali svoje sily, boli vždy obozretní a mohli si tak užiť leto celé a bez zranení.

Najnovšie správy