Silný vietor neďeleko Slovenska dosahoval aj takmer 100 km/h. Spôsobil množstvo škôd

04.02.2021 o 20:04 - Dominik Cenkner
  • Článok

Silnejší vietor dnes netrápi len horské oblasti Slovenska. Svoje by o tom vedeli povedať aj obyvatelia severovýchodu Maďarska.

Silný vietor neďeleko Slovenska dosahoval aj takmer 100 km/h. Spôsobil množstvo škôd
Ilustračné foto, zdroj: derbytelegraph.co.uk

Studený front priniesol do severovýchodnej časti Maďarska búrlivý vietor. Ten v nárazoch dosahoval rýchlosť takmer 100 km/h.

Najsilnejší náraz zaznamenali v maďarskej obci Atkár, ktorá leží v Hevešskej župe. Podľa dostupných údajov tam vietor dosiahol náraz 94 km/h.

Podobne veterno bolo aj v iných lokalitách. Na viacerých miestach totiž zaznamenali maximálny náraz cez 80 km/h.

Plné ruky práce mali najmä hasiči. Tí na viacerých miestach museli zasahovať pri výjazdoch spôsobených silným vetrom.

Nárazy vetra v Maďarsku, zdroj: idokep.hu
Nárazy vetra v Maďarsku, zdroj: idokep.hu

Vietor spôsobil škody napr. v meste Zalakaros, kde mal strhnúť telekomunikačné stožiare. Najviac prípadov však hlásila Boršodsko-abovsko-zemplínska župa.

V Miškovci vietor spôsobil viaceré škody. „Na promenáde Szabó Lőrinc spadol konár stromu a na ulici Svätého Jura spadol na cestu šesťmetrový strom. V Tatranskej ulici spadol na dvor dvadsať metrov vysoký topoľ a odrezal elektrický vodič,“ informovali hasiči.

Na ulici Csabai Gate bola vetrom dokonca rozbitá strešná konštrukcia dvojpodlažnej budovy. Hasiči všetky problémy vyriešili v priebehu niekoľkých hodín.

Našťastie úrady doposiaľ nehlásia žiadnych zranených a ani obete na životoch. Vietor by mal v týchto chvíľach už zoslabnúť.

Najnovšie správy