Silný vietor sa prehnal Českom. Spôsobil mnohé škody a zranil deti

27.08.2020 o 06:45 - Česko - Veronika Salayová

Počas včerajšieho dňa sa Českom prehnal silný vietor. Ten lámal stromy, rozšíril požiare a víchrica dokonca zranila 6 detí.

Silný vietor sa prehnal Českom. Spôsobil mnohé škody a zranil deti
Foto: unsplash

Počasie v Európe počas včerajšieho dňa výrazne ovplyvnila tlaková níž, ktorú nemeckí meteorológovia pomenovali ako Kirsten. Tá v stredu priniesla do strednej Európy silný vietor, ktorý u našich susedov spôsobil mnohé škody,

V zábavnom Fajnparku pri Chlumci nad Cidlinou sa popoludní v dôsledku silného vetra prevrátil skákací hrad. Zranilo sa šesť detí vo veku od 3 do 17 rokov. Jedno do nemocnice previezol vrtuľník, oznámila hovorkyňa hasičov Martina Götzová pre ČT24.

Silný nárazový vietor podľa slov prevádzkovateľa vytrhol kotvenia a popruhy a následne sa atrakcia zrútila. Udalosť vyšetruje polícia. 

Najvážnejšie bol zranený trojročný chlapec, ktorý utrpel ťažké poranenia hlavy. Ostatné deti utrpeli ľahké alebo stredne ťažké zranenia, uvádza televízia.

Silný vietor sa podpísal aj pod rozšírenie ohňa, a to v oblasti Rožmitál pod Třemšínem na Příbramsku. Hasiči tu vyhlásili najvyšší stupeň poplachu.

V Karlovarskom kraji hasiči na niekoľkých miestach museli vyjsť k popadaným stromom. Hasiči do poobedia evidovali vyše sto zásahov kvôli vyčíňaniu silného vetra. Najviac výjazdov evidovali v okresoch Praha-východ, Beroun a Benešov, kde vietor spôsobil najviac škôd.