Silný vietor v Brne vyvrátil strom na mamičku s bábätkom. Dieťa neprežilo

04.10.2020 o 12:24 - Ľubomír Franko
  • Článok

Smutné správy dorazili zo susedného Česka. Silný vietor v Brne vyvrátil strom, ktorý priamo zasiahol mamičku s bábätkom. To v nemocnici zraneniam podľahlo.

Silný vietor v Brne vyvrátil strom na mamičku s bábätkom. Dieťa neprežilo

Tragédia sa stala ešte v sobotu popoludní. Silný nárazový vietor zapríčinil pád časti stromu, ktorý priamo zasiahol dieťa a ženu, ktorá ho viezla v kočíku. 

Hovorkyňa juhomoravských záchranárov uviedla, že záchranári previezli dieťa do nemocnice v kritickom stave. Napriek snahe záchranárov však dieťatko v nemocnici zraneniam podľahlo.

Podľa portálu  iDNES.cz je záležitosť preverovaná policajným zborom ako trestný čin usmrtenia z nedbalosti, pričom polícia momentálne zisťuje ďalšie okolnosti. 

Silný vietor včera v Česku vyvracal desiatky stromov. Hasiči v súvislosti s vetrom museli na juhu Moravy zasahovať od soboty do nedele rána až 120-krát. Vo väčšine prípadov išlo o vyvrátené stromy, no niekoľkokrát zasahovali aj pri poškodenej strešnej krytine. 

V nedeľu ráno bolo v celej Českej republike bez prúdu asi 13-tisíc odberných miest. Najviac výpadkov je na Morave a na východe Čiech. Situácia by sa mala počas najbližších hodín ukľudniť, výstrahy pred vetrom skončili v nedeľu ráno o 8:00. 

Najnovšie správy