Slnečné lúče nás do konca týždňa nečakajú

- P.M.
Článok
Nasledujúce dni prinesú do našej oblasti veľa oblačnosti a vyskytovať sa budú aj zrážky. Letné počasie zavládne až budúci týždeň.
Uplynulé dni priniesli na naše územie opäť množstvo zrážok a o suchu sa na viacerých miestach nedá už rozhodne hovoriť. Oblasť tlakovej níže, ktorá sa rozprestiera nad Balkánom a ovplyvňuje aj počasie u nás priniesla už na naše územie lokálne 20 až 40 mm zrážok. Zrážky neustanú ani v nasledujúcich dňoch.

V priebehu štvrtka bude na našom území prevládať prevažne oblačná obloha a predovšetkým na severe územia treba počítať ešte s prehánkami alebo s ojedinelými búrkami. Najmenej zrážok a aj oblačnosti bude na západe Slovenska. Denné teploty sa vyšplhajú na +19 až +25°C.

Posledný pracovný deň prinesie na naše územie opäť pomerne veľa oblačnosti a treba počítať s prehánkami a s búrkami. Denné teploty zostanú na podobných úrovniach ako počas dnešného dňa.

Sobota prinesie rozdielne počasie. Vo východnej polovici Slovenska bude prevládať prevažne zamračené počasie a na mnohých miestach bude pršať. V západnej polovici Slovenska bude prevládať prevažne polooblačné až oblačné počasie s minimom zrážok.

Zlepšenie počasia príde v nedeľu, kedy na našom území zavládne polooblačné až oblačné počasie.