Slnečné počasie nás čaká až do konca týždňa. Bude teplo

22.03.2018 o 15:55 - P.M.
Článok

Jar je naplno tu. Meteorologická jar panuje od 1. marca, no začala už aj astronomická jar. Tomu zodpovedá aj počasie. Od dnes nás čaká slnečné počasie, ktoré zotrvá aj cez víkend.

Slnečné počasie nás čaká až do konca týždňa. Bude teplo

Na našom území aktuálne prevláda príjemné, jasné počasie. Takéto počasie však na našom území zotrvá až do konca týždňa. Počasie sa totiž dostalo pod vplyvom oblasti vyššieho tlaku.

Táto tlaková výš zasahuje do našej oblasti od západu. Dnes sa samostatná oblasť vysokého tlaku presúva cez naše územie a zajtra sa táto tlaková výš nad Rumunskom zvýrazní a bude počasie na našom území ovplyvňovať aj naďalej.

Dnešné slnečné počasie však zajtra naruší oklúzny front, ktorý sa bude severozápadne od nášho územia rozpadať. Ten zrážky neprinesie, ale v oblasti západného a severozápadného Slovenska môže byt až oblačno. Cez víkend sa však už naplno prejaví vplyv tlakovej výše.

Cez víkend nás po rozpustení ranných hmiel čaká jasné až polojasné počasie. Maximálne denné teploty sa na našom území budú pohybovať od +5 do +11°C. Tieto teploty sa Vám môžu zdať nízke, no v porovnaní s dlhodobým normálom budú víkendové teploty na úrovni normálu, respektíve slabo nad normálom.

Nočné teploty budú klesať na väčšine územia pod bod mrazu na 0 až -10°C. 

Víkendové lúče a stabilné počasie si do sýta užite. Už od pondelka sa totiž zatiahne a budúci týždeň by mal byť upršaný.