Slnečné počasie skončilo. Na rade sú daždivé dni

- P.M.
Článok
Po niekoľkých slnečných dňoch a celom slnečnom víkende je pred nami pomerne zamračený týždeň s množstvom daždivých dní.
Tlaková výš, ktorá ovplyvňovala počasie u nás už definitívne stratila vplyv na počasie. K moci sa dostáva tlaková níž, ktorej stred bude v pondelok ležať východne od Dánska a dostala meno: Obama.

V rámci tejto tlakovej níže postúpi cez naše územie studený front. Ten začne prinášať zrážky v pondelok v priebehu dňa nad celé naše územie. Frontálny systém sa však pomerne rýchlo bude presúvať smerom k východu a od západu zrážky začnú počas popoludnia a na večer ustávať. V pondelok spadne na našom území maximálne do 10 mm zrážok.
Nízke však budú denné teploty. V priebehu pondelka maximálna teplota vystúpi len miestami nad hranicu +20°C. Na severe však teploty nemusia vystúpiť nad úroveň +15°C.

V utorok nás čaká pokojnejší deň. Na celom území bude premenlivá, prevažne zväčšená oblačnosť, ale zrážky hrozia len ojedinele.

Od stredy sa však počasie opäť zhorší. Oblasť tlakovej níže bude prinášať na Slovensko pomerne výrazné zrážky a nízke teploty. Denné teploty sa nedostanú ani nad hranicu +20°C a na celom území bude pršať.