Slovensko čakajú horúce dni. Ukončia ich pondelňajšie búrky

04.07.2020 o 20:15 - Peter Minárik
  • Článok

Pred nami sú veľmi teplé dni, ktoré prinesú mimoriadne vysoké teploty. Tie by mali lámať až tropickú hranicu. Horúce počasie ukončí v pondelok prechod studeného frontu.

Slovensko čakajú horúce dni. Ukončia ich pondelňajšie búrky

Po teplej a pomerne príjemnej sobote, nás čaká ešte príjemnejšia nedeľa. Počasie totiž na našom území ovplyvňuje tlaková výš, ktorá prináša stabilné počasie a po jej zadnej strane prúdi do našej oblasti teplejší vzduch od juhu.

Vďaka prílivu tohto teplého vzduchu budú na našom území stúpať teploty na letné hodnoty a v niektorých oblastiach nášho územia pokoria teploty dokonca tropickú hranicu.

Týkať sa to bude predovšetkým Východoslovenskej a Podunajskej nížiny, kde by sa teploty mohli dostať na +30 až +33 °C. Na zvyšku územia bude o čosi chladnejšie ale teploty by nad letnú hranicu +25 °C mali stúpať na viacerých miestach.

Okrem toho, že nás čaká teplé počasie sa prítomnosť tlakovej výše podpíše aj pod stabilnejší priebeh počasia. Nedeľa a pondelok by na naše územie mali priniesť prevažne jasné až polooblačné počasie.

Zmena príde až v pondelok počas dňa. To si to cez našu oblasť zamieri studený front, ktorý k nám prinesie početné prehánky, búrky a dážď. V pondelok popoludní tak rátajte so zhoršením počasia.

Za studeným frontom k nám prenikne chladnejší vzduch, a tak už v utorok počítajte s ochladením. 

Najnovšie správy