Slovensko čakajú mrazy. Chladný bude najmä začiatok týždňa

18.10.2020 o 16:47 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie sa na našom území začína zlepšovať. Nasledujúce dni sa síce na našom území neočakávajú zrážky, ale naďalej bude pomerne chladno a to predovšetkým ráno, kedy môže aj mrznúť.

Slovensko čakajú mrazy. Chladný bude najmä začiatok týždňa

Po upršaných a zamračených dňoch prichádza na naše územie zmena. Počasie totiž začína ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa postará o pomerne príjemný charakter počasia s výnimkou rán, ktoré budú studené.

Vďaka prítomnosti rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa bude tiahnuť od Stredozemného mora až po Rusko nás čaká ustálené počasie a postupne sa bude aj otepľovať. Do našej oblasti totiž začne v priebehu týždňa od juhozápadu prúdiť teplý vzduch.

To sa však udeje až v priebehu týždňa, no začiatok týždňa bude stále pomerne v chladnom duchu.

Nad našou oblasťou sa totiž stále nachádza chladnejší vzduch a v tomto chladnejšom vzduchu sa rozširuje spomínaná tlaková výš.

Počas nočného vyjasňovania tak nasledujúce dni budú teploty klesať pomerne nízko. V pondelok ráno sa teploty na našom území dostanú na +4 až -1 °C, ale v údoliach bude až do -3 °C.

Očakávané teploty v pondelok ráno
Očakávané teploty v pondelok ráno

V utorok ráno bude podobne chladno, no s tým, že mráz sa očakáva aj na ďalších miestach nášho územia, predovšetkým na severe a na strednom Slovensku.

Očakávané teploty v utorok ráno
Očakávané teploty v utorok ráno

Vo výške 2 metrov nad zemou tak bude mrznúť predovšetkým na severe a na strednom Slovensku, no na zvyšku územia treba minimálne počítať s prízemným mrazom.

Mrazy by mali ustúpiť až v druhej polovici tohto týždňa, kedy by sa malo otepliť. Viac o vývoji na nasledujúce dni si pozrite TU.

Najnovšie správy