Slovensko dnes čaká výrazné oteplenie. Miestami sa očakávajú jarné teploty

04.02.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Kým včera sa teploty na našom území pohybovali do maximálnych +6 °C, dnes nás čaká výrazné oteplenie.

Slovensko dnes čaká výrazné oteplenie. Miestami sa očakávajú jarné teploty
Predpoveď na 4. február, zdroj: imeteo.sk

Počasie u nás ovplyvní tlaková níž a s ňou spojený frontálny systém. Spomínaná níž sa bude v silnom výškovom západnom prúdení presúvať ďalej cez Nemecko a Poľsko na východ.

Štvrtok bude oblačný až zamračený. Miestami treba počítať s dažďom alebo mrholením. Od výšky cca 1200 m môže snežiť. Popoludní budú zrážky ustávať a taktiež sa bude zmenšovať aj oblačnosť. Aby sme boli ešte presnejší, už dopoludnia bude polojasno na juhozápade a juhu Slovenska. Okolo poludnia sa vyčasí aj vo východnej časti Prešovského kraja a v severovýchodnej časti Slovenska. Na severe Slovenska bude oblačnosti veľa celý deň, lebo popoludní k nám dorazí studený front, ktorý nás zasiahne len okrajovo. 

Zrána môže byť lokálne hmlisto a taktiež sa môže tvoriť aj poľadovica. Vodiči na cestách by si preto mali dať pozor a jazdiť opatrne.

Čo sa teplôt týka, tie sa budú pohybovať v rozmedzí od +8 °C do +13 °C. Na severe bude chladnejšie, a to od +3 °C do +8 °C.

Počasie okrem zrážok bude znepríjemňovať aj silnejší vietor. Očakáva sa, že bude fúkať prevažne západný vietor rýchlosťou 4 až 12 m/s, v nárazoch okolo 16 m/s. Len na Zemplíne spočiatku bude fúkať južný vietor 2 až 6 m/s.

Na horách bude situácia s vetrom ešte viac dramatickejšia. Očakáva sa tam búrlivý vietor až silná víchrica. Vietor začne slabnúť až v popoludňajších hodinách.

Tak vysoké teploty vydržia len počas dnešného dňa. Už zajtra napr. klesnú na +2 °C až +7 °C, na juhozápade do +10 °C.

V ďalších dňoch nás čaká prinajmenšom zaujímavé počasie. Viac si môžete prečítať v samostatnom článku, ktorý sme vám priniesli ešte včera.

 

Najnovšie správy