Slovensko dnes opäť zasiahnu silné búrky. Mieria najmä na západ

13.06.2020 o 11:34 - Peter Minárik
  • Článok

Počas dnešného dňa na našom území opäť hrozia silné búrky, ktoré zasiahnu predovšetkým západné Slovensko. Sprevádzané budú opäť nebezpečnými sprievodnými javmi.

Slovensko dnes opäť zasiahnu silné búrky. Mieria najmä na západ

Máme za sebou najbúrlivejšiu noc od začiatku roka. Počas noci sa Slovenskom prehnalo hneď niekoľko búrkových systémov. Tie spôsobili veľké škody. V Košiciach sa vyskytlo bow echo a Humenné zasiahol downburst. Prešov zasa zaplavila voda. Viac sa dočítate TU.

Búrky zasiahnu naše územie aj v nadchádzajúcich hodinách. Začnú sa vytvárať už krátko popoludní v oblasti stredného Slovenska a očakáva sa, že opäť budú postupovať západným až severozápadným smerom.

Búrky by mali byť opäť sprevádzané prívalovými zrážkami a krúpami. Vyskytovať sa môže aj silný nárazový vietor. 

Podľa aktuálnych predikcií numerických modelov by dnes mali byť búrky najintenzívnejšie na západe Slovenska. Tam je predpoklad aj možného vzniku supercelárnych búrok.

Nie je vylúčené, že sa môže zopakovať aj podobná situácia ako na východe počas uplynulej noci. Vzduch sa totiž aktuálne najmä na západe prehrieva a labilizuje, keďže je veľmi vlhký, čo na pocit môžete pozorovať ako veľké dusno.

Intenzívne búrky zo Slovenska dnes neodídu a očakávajú sa aj zajtra.

Najnovšie správy