Slovensko opäť zasiahnú búrky. Cez víkend sa výrazne ochladí.

Článok
Po pomerne pokojnom sviatočnom počasí budú opäť úradovať búrky
V priebehu dnešného dňa vyvrcholí do našej oblasti prílev teplejšieho vzduchu. Dnes sa preto maximálne denné teploty dostanú na najvyššie hodnoty až okolo +25°C. Záver pracovného týždňa síce bude príjemne teplý, ale popoludní nás schladia prehánky a búrky.

Od severu totiž začne cez našu oblasť postupovať studený front. Ten prinesie búrky nielen na naše územie, ale aj do ďalších okolitých krajín. V susednej Českej republike platí pre celé územie výstraha 1.stupňa. Pred búrkami varujú meteorológovia aj juh Nemecka.

Počas víkendu dorazí výrazné ochladenie
V priebehu víkendu nás čaká citeľné ochladenie. V sobotu bude na celom území prevládať zamračené a upršané počasie, pričom sa ešte najmä na juhu a východe Slovenska môžu vyskytovať aj búrky. Denné teploty sa v priebehu soboty vyšplhajú len na +15 až +21°C, pričom na severe bude výrazne chladnejšie. Tu sa maximálna teplota vyšplhá len na +9 až +15°C.

V nedeľu sa od severozápadu začne oblačnosť zmenšovať, ale naše územie bude stále v pomerne chladnejšom prúdení. Maximálna teplota sa v nedeľu dostane na +10 až +16°C, na severe len okolo +8°C. Poriadne sa ochladí aj v noci. Teploty poklesnú na +8 až +2°C, pričom v noci na pondelok sa na našom území vyskytne prízemný mráz.
img